ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5166579
*
nr 516 6579
Spegel
förgylld ram, höjd: 114
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2008
kl 16:08:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 14:16:09
1
300 kr
28/3 18:17:49
2
400 kr
29/3 20:43:43
3
400 kr
29/3 20:47:26
3
450 kr
29/3 21:16:52
2
500 kr
31/3 15:51:58
4
550 kr
31/3 15:52:02
5
750 kr
31/3 15:55:40
4
650 kr
31/3 16:00:25
4
750 kr
31/3 16:03:26
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 516 6579
Spegel
förgylld ram, höjd: 114
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 14:16:09 | 1 | 300 kr |
28/3 18:17:49 | 2 | 400 kr |
29/3 20:43:43 | 3 | 400 kr |
29/3 20:47:26 | 3 | 450 kr |
29/3 21:16:52 | 2 | 500 kr |
31/3 15:51:58 | 4 | 550 kr |
31/3 15:52:02 | 5 | 750 kr |
31/3 15:55:40 | 4 | 650 kr |
31/3 16:00:25 | 4 | 750 kr |
31/3 16:03:26 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27